Sinkent Ltd.Şti. 28 Aralık 1987 tarihinde kurulmuştur. 2015 yılında yapılan son düzenlemeyle Şirketimizin %100 hissesi Sincan Belediyemize ait olmuştur. Her geçen gün büyüyen Şirketimiz 1.400’ü aşkın insan kaynağı ve zengin araç ve iş makinesi parkıyla ve yürüttüğü faaliyetlerle Sincan’ımıza hizmet sunmaktadır.

Şirketimizin faaliyet alan adı ve resmi ismi; Sinkent Ltd.Şti.  Sincan Belediyesi İnşaat Temizlik Organizasyon Hizmetleri Basın Yayın Araç Kiralama Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi’dir.

Sinkent Ltd.Şti Sincan Belediyesi ile yapılan 696 sayılı KHK’ya istinaden hizmetine ihtiyaç duyulan ve Doğrudan alım yöntemi ile personel hizmeti alımı protokolünde belirtilen ilgili hizmetleri ve Şirketimizin girdiği kaldırım, kilit taşı ve tretuvar yapım işi ile araç ve iş makinesi kiralama ihaleleri kapsamında ilgili faaliyetleri yapmaktadır.

Sinkent Ltd.Şti.  faaliyetleri Belediyemiz için de stratejik bir önem arz etmektedir. Bu kapsamda tedarikçi rekabeti, ihale süreçleri, satın alma pazar araştırması gibi bir dizi faaliyetle sürekli etkileşim halindedir. Sinkent Ltd.Ştiyönetimi rekabet avantajının sağlanmasında doğrudan rol oynamaktadır.

Şirketimizin ihtiyacı gereği alınan mal,  malzeme, hizmet ve yapım işleri ihaleleri, ilgili mevzuatlara, usul ve esaslara göre şeffaf, kamuoyuna açık ve hiçbir istifhama maruz bırakılmadan yapılmaktadır.  KİK’in yayınladığı parasal eşik değerlere göre belirlenerek ilan türü, şekli ve sürelerine göre ihale ve doğrudan teminler yapılmaktadır.

Şirketin kaynakları etkin ve verimli kullanılarak,  ihtiyaçların uygun şartlarda ve zamanında herhangi bir aksaklığa meydan vermeden karşılanarak, ihaleler ve doğrudan teminler;  fayda-maliyet-kalite esaslarıyla saydam, eşit, güvenli bir şekilde yapılarak daha fazla rekabet daha fazla saydamlık ve eşit muamele yapılarak kurum menfaatleri sağlanmaktadır.

Şirket olarak gelirlerimiz; Kiraya verdiğimiz iş makinelerimiz, araçlarımız ve kazandığımız ihaleler kapsamında yaptığımız yapım ve hizmet işlerindendir. Şirketimizin giderlerine gelince bunlar; idari ve personel giderleri, mevcut araç ve iş makineleri bakım-onarım giderleri ve ilave hizmetlerin gerektirdiği giderler ve vergilerdir.

Sinkent Ltd.Şti. olarak; İnsanı, çevreyi ve müşteri memnuniyetini esas alan, hizmet kalitesi yüksek, sürekli gelişime açık örnek kurum olmak için çalışıyoruz.

ŞİRKET BİLGİLERİ
Ticaret Ünvanı SİNKENT SİNCAN BEL.İNŞ.TEM.ORG.HİZ.BAS.YAY. ARAÇ KİR.TİC. VE SAN.LTD.ŞTİ.
Adres Törekent Mah. 331. Sk. 18/1/6 Sincan / ANKARA
iletişim Bilgileri (312) 271 40 10
Tescil Tarihi 28.12.1987
Taahhüt Edilen Sermaye Tutarı 10.000,00 ₺
Ödenen Sermaye Tutarı 10.000,00 ₺
Ticaret Sicil No 68008
Vergi Dairesi Sincan
V.D. No 770 005 2239
Mersis No 0770005223900016